Data dodania: 24.01.2017  |  wyświetlenia: 1698
Policja i MZK wspólnie dbają o bezpieczeństwo dzieci (zdjęcia)
Policja i MZK wspólnie dbają o bezpieczeństwo dzieci (zdjęcia)
Fot. MZK Ostrołęka
Ok. 80 uczniów odwiedziło dziś Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zajęcia dla uczniów trzecich klas ze szkół podstawowych nr 1 i 10 prowadzili policjanci z Ostrołęki oraz pracownicy  MZK. Na spotkanie przywiózł dzieci autobus miejski. W Sali wykładowej poruszono tematy dotyczące zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania środkami komunikacji miejskiej oraz bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej. Dzieci z pewnością wiedzą już jak bezpiecznie przejść przez jezdnię i co zrobić by być widocznym po zmroku. Bez wątpienia te ostatnie punkty pomogą im zrealizować „gadżety”, które otrzymali w trakcie zajęć-mianowicie: elementy odblaskowe w postaci kamizelek i przywieszek oraz ulotki nt. pożądanych zachowań w komunikacji miejskiej.

Zajęcia odbyły się w ramach programu profilaktycznego pn. Widoczni na drodze realizowanego przez ostrołęcką policję razem z Miejskim Zakładem Komunikacji w Ostrołęce. Program został zrealizowany  w ramach projektu Bezpieczny & Niechroniony, którego celem jest promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz propagowanie noszenia odblasków.
 
Spotkanie odbyło się dziś ( 24.01) w siedzibie MZK przy ul. Kołobrzeskiej w Ostrołęce.
 
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
005