Data dodania: 29.11.2017  |  wyświetlenia: 213
Uczniowie 2 LO na Wydziale Prawa i Administracji UW
Fot. II LO w Ostrołęce
Uczniowie wysłuchali wykładu i dowiedzieli się m.in. jak wygląda praca adwokata.

W wyniku porozumienia między Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Dyrekcją II LO w Ostrołęce, zawartego w styczniu 2017 r., wspomniany Wydział objął patronatem klasę, która realizuje nauczanie elementów prawa. Z ramienia UW opiekunem klasy patronackiej został dr Dariusz Szafrański, wykładowca UW i Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.

W dniu 22 listopada br. klasa II B pod opieką p. Ewy Dylewskiej (wychowawca klasy) i p. Jana Mironczuka (nauczyciela WOS i Edukacji prawnej) uczestniczyła w zajęciach na  WPiA. Wraz ze studentami I roku prawa nasi uczniowie wysłuchali w auli Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum UW (największa i najważniejsza aula Uniwersytetu) wykładu adw. dr Krzysztofa Wąsowskiego – znakomitego mówcy, który opowiadał o zawodzie adwokata. Po wykładzie odbyło się spotkanie z p. Pawłem Piwowarem, odpowiedzialnym za promocję WPiA UW i Samorządem Studenckim. Uczniowie zwiedzili kampus UW oraz obejrzeli prezentację multimedialną o zakresie studiów prawniczych i najwybitniejszych absolwentach Wydziału Prawa i Administracji.
 

Po wizycie na UW, uczniowie pod opieką nauczycieli zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Muzeum – bardzo nowoczesne- ukazuje niemal 1000 lat dziejów Żydów na ziemiach polskich.
           

Tekst i zdjęcia: II LO w Ostrołęce
 

Galeria zdjęć
Opinie i komentarze
Sortowanie
Wierny fan | 2017-12-15 18:00 | IP *.*.52.66
Czemu na stronie nie pojawiajo sie artykuly ?
Strona 1 z 1
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
006