Data dodania: 24.11.2017  |  wyświetlenia: 627
Przedszkolaki zwiedzały komendę policji
Przedszkolaki zwiedzały komendę policji
Fot. KMP w Ostrołęce
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Ostrołęce wiedzą już jak wygląda praca w policji.
Wczoraj ostrołęcką komendę odwiedziły dzieci z ostrołęckiego przedszkola nr 17. Podczas wizyty oprócz ,,zwiedzania” komendy i zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu ostrołęckich policjantów z najmłodszymi rozmawiano na tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na koniec wizyty do swojego gabinetu przedszkolaków zaprosił najważniejszy policjant w Ostrołęce, czyli Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański.
 
Podczas wczorajszego spotkania dzieci mogły zobaczyć pracę oficera dyżurnego na stanowisku kierowania oraz posłuchać korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły oznakowane radiowozy policyjne,  nieoznakowany wideorejestrator oraz policyjna łódź. Poza tym  miały możliwość spotkania z  policyjnym czworonogiem o imieniu ,,boy”, a także dowiedziały się do jakich zadań są wykorzystywane policyjne psy. Z dużą ciekawością obejrzały policyjną siłownię oraz tzw. ,,niebieski pokój”.  Mogły także zapoznać się z elementami osobistego wyposażenia policjantów oraz usłyszały odpowiedzi na pytania dotyczące służby  w Policji.
 
Biorąc pod uwagę trwający rok szkolny, podczas spotkania nie mogło zabraknąć walorów profilaktycznych, dlatego na sali odpraw rozmawiano z dziećmi na tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu oraz właściwego zachowania w przypadku napotkania obcych osób. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość spotkania się  z szefem ostrołęckich policjantów nadkom. Krzysztofem Szymańskim.
Pamiętajmy, że dla naszych dziećmi jesteśmy autorytetami i w związku z tym nasze zachowania zarówno te pozytywne, jak i negatywne będą przez nich powielane. Pamiętajmy o tym, kiedy po raz kolejny ,,zapomnimy” przejść wyłącznie na zielonym świetle, lub też zapiąć pasy bezpieczeństwa.
 
W tym tygodniu odbyły się także spotkania profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół w Chudku, ZSZ nr 2 w Ostrołęce oraz Gimnazjum z Goworowie, w których uczestniczyli policjanci z ostrołęckiego zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii oraz dzielnicowi z Kadzidła i Goworowa.
 
Źródło: KMP w Ostrołęce
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
006