Data dodania: 25.11.2017  |  wyświetlenia: 2217
Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze
Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze
Fot. W. Jarząbek
W Klubie Oczko OCK odbyło się spotkanie z podróżnikami z cyklu Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 15.00 relacją Krzysztofa Modzelewskiego ze swojej tegorocznej wyprawy w góry pt. Tatrzańskie dwutysięczniki dla Ciebie, cz. 2. Pierwszą część wyprawy po tatrzańskich wierchach Krzysztof Modzelewski zaprezentował na slajdowisku w roku ubiegłym. Na spotkaniu opowiedział o swoich tegorocznych przygodach, spotkaniach z innymi wędrowcami, doświadczeniami i wrażeniami z obcowania z surową, dziką naturą Tatr. Na zdjęciach pokazał nie tylko piękno, ale i grozę gór. 

 
Krzysztof Modzelewski to doświadczony podróżnik. Zdobywca najdłuższych szlaków górskich w Polsce: Sudeckiego i Beskidzkiego, za co uhonorowany został dwukrotnie diamentową odznaką PTTK. Jest wiceprezesem Klubu Kolarskiego 24h, członkiem stowarzyszenia Ekomena.  Jest też aktywnym biegaczem: zdobywcą w roku 2016 Korony Maratonów Polskich, szefem ekipy biegowej Star-Glas Team i uczestnikiem ruchu Biegam Bo Lubię Ostrołęka.
 
Kolejnymi podróżnikami, którzy opowiadali o swoich wyprawach podczas slajdowiska byli:
Lidia Mielnicka (relacja z wyprawy do Maroka), Anna Koronka (opowieść o Tatrach Słowackich), Adam Dobrzyński (tytuł jego pokazu to: Państwo Osi Zła. Stolica i najwyższy szczyt Iranu), Bartosz Świtalski, który pokazał zdjęcia z Indonezji. Spotkanie zakończyło się relacją Adama Kurpiewskiego z wyprawy na szczyt Grossglockner w Austrii. Opowieść niezwykle zaciekawiła zgromadzonych. Okazało się, że była wyprawa była bardzo niebezpieczna. Adam Kurpiewski opowiadał o skałach spadających z gór na alpinistów, niskich temperaturach oraz chorobie wysokościowej z którą musiał się zmagać wraz ze swoimi współtowarzyszami. Wspinaczka była na tyle wyczerpująca, że dwoje  z pięciu uczestników wyprawy nie znalazło sił, aby dotrzeć na szczyt. Adam Kurpiewski wraz z żoną i bratem pokonali jednak swoje słabości i osiągnęli swój cel.
 
Ostrołęckie Slajdowisko Podróżnicze odbyło się w sobotę, 25 listopada.
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
007