Data dodania: 12.09.2017  |  wyświetlenia: 173
InQbator 2017 - Imprezy towarzyszące
Fot. OCK
Lekcja Kultury Fizycznej 2016
Trwają już imprezy towarzyszące festiwalowi

Rozpoczęły się już imprezy towarzyszące festiwalowi:

9-16 września Warsztaty „Ludowe Love” - Alisa Makarenko
Alisa Makarenko - tancerka, choreograf, aktorka, psycholog, autorka ruchu scenicznego spektakli, wykładowca. "Mov_improv_ment. To trzy najważniejsze słowa (& działania) mojego życia: Ruch, Improwizacja, Rozwój. Nie uczę, jak trzeba tańczyć. Pomagam znaleźć Twoją autentyczną ekspresję ruchową. Sugeruję narzędzia, daję mocny warsztat, razem przechodzimy przez konkretne ćwiczenia. Na koniec sam wybierasz KIM JESTEŚ i jaki jest Twój taniec. Podczas warsztatów wraz z uczestnikami z ZTL „Ostrołęka” będziemy odkrywać, co różne techniki mają wspólnego. Będziemy miksować i eksperymentować. Chcę pokazać, że najlepszy styl tańca, to tak naprawdę twój własny. Pomogę to znaleźć każdemu w sobie".
 
11-13 września Duża przerwa (6 prezentacji x 20 min)
Etiudy teatralne przy ostrołęckich szkołach (w dniach 11-13 IX)
- Wystąpią artyści warszawscy: Mateusz Pliniewicz Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach; członek Dean Brown Band; Kamila Borowska Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie, tancerka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”; Paweł Otworowski Tancerz, pedagog, socjolog kultury, pracuje w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego; Ewa Wieczorek Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie, tancerka RZA Wojska Polskiego, pedagog tańca
- oraz członkowie Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, działającej w Klubie Oczko OCK pod kier. Wojciecha Kraszewskiego.
 
11-16 września Lekcja Kultury Fizycznej - Paulina Święcańska i Paweł Konior
Projekt społecznościowy skierowany do młodzieży szkół średnich prowadzony przez wybitnych choreografów i pedagogów - Paulinę Święcańską i Pawła Koniora.  Paulina Święcańska w pracy zawodowej wykorzystuje techniki takie jak: contact improvisation, authentic movement, improvisation, bodywork, animal flow, space composition, physical theatre, ecstatic dance. Sposób nauczania Pawła Koniora oparty jest na organicznej i płynnej formie ruchu. Improwizacja przeplata się z techniką, świadomości ciała, i zabawy.
Na finał Lekcji Kultury Fizycznej zapraszamy 16 IX o godz. 14 w okolice sceny przy DH Kupiec
 
12 września Spotkanie „Piszemy o teatrze” - Włodzimierz Neubart
Filolog polski, specjalista w zakresie językoznawstwa. Dziennikarz. Wielki miłośnik teatru i opery. W teatrze bywa niemal codziennie, a jego opinie czyta sto tysięcy osób w miesiącu. Jest autorem rocznego rankingu aktorów, liczącego niemal trzysta nazwisk.
(12 IX godz. 12, Galeria Ostrołęka)
 
14-16 września Gra uliczna „Maska”
Zasady są bardzo proste. Trzeba wziąć udział w kilku spektaklach tegorocznego INQBATORA i każdego dnia odbierać nagrody. Od 11 września rozpoczynamy rejestrację do GRY.
Regulamin na profilu GRA MASKA na facebooku.
 
14-16 września Konkurs na recenzję teatralną dla młodzieży szkolnej
Organizatorzy Festiwalu Teatralnego InQbator w Ostrołęce zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na recenzję „Napisz o milczeniu, a będzie o Tobie głośno”. Podziel się swoimi wrażeniami z dowolnego wydarzenia wpisanego w program Festiwalu. Recenzja ma liczyć od 4 tys. do 8 tys. znaków (ze spacjami). Wyślij recenzję na adres: inqbator@um.ostroleka.pl, opatrz ją swoim imieniem i nazwiskiem, informacją o Twojej szkole i klasie, numerem telefonu. Do zdobycia atrakcyjne nagrody i dobre oceny w szkole! Recenzje można przesyłać tylko do 16 września 2017 r., do godz. 10.00.
Rozstrzygnięcie 16 września 2017 r. przed spektaklem o godz. 21.45 Silence – Cisza w Troi Teatru Biuro Podróży (Parking przy ul. Prądzyńskiego, za Sceną przy DH Kupiec) podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu. Regulamin i szczegóły konkursu na stronie www.ostroleka.pl
 
14-16 września Konkurs Fotograficzny InQbator 2017
pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki
Galeria Ostrołęka OCK i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają wszystkich fotografujących do udziału w konkursie fotograficznym „InQbator 2017”. Kategorie: 1. spektakle teatralne 2. wokół festiwalu. Prace o formacie nie mniejszym niż 20x30 cm i nie większym niż 50x60 cm (wykonane w technice dowolnej, nie oprawione oraz bezwarunkowo na płycie CD) należy złożyć osobiście lub nadesłać w sztywnym opakowaniu z dopiskiem na kopercie „InQbator 2017”, na adres Galerii Ostrołęka, pl. gen. J. Bema 14, do dnia 30 IX 2017 roku wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisanym oświadczeniem. Czekają nagrody i udział w wystawie. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i oświadczenia na stronach www.ock-ostroleka.pl i www.otf.ostroleka.pl. Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Jolanta Góralska - Galeria Ostrołęka, tel. 297643954.
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
004