Data dodania: 08.09.2017  |  wyświetlenia: 1868
Kobieta wystawiała dziecko za okno! (zdjęcia, aktualizacja)
Fot. Czyt. Michał
Czytelnik Michał był świadkiem bezmyślnego zachowania babci rocznego dziecka. Sprawa trafiła do sądu.
W jednym z bloków w Ostrołęce można było kilkakrotnie zobaczyć mrożące krew w żyłach sceny:  dziecko spacerujące  po parapecie za oknem na pierwszym piętrze.  Babcia  trzymała je za jedną rączkę, a drugą dziecko pukało w szybę. Innym razem maluch stał lub kucał przy krawędzi parapetu.
Sytuacja zszokowała mnie i moją rodzinę- relacjonuje p. Michał. -Natychmiast podjęliśmy interwencję. Nakazaliśmy kobiecie schować dziecko do mieszkania. Nasze słowa nie działały, do czasu kiedy poinformowaliśmy ją, że wezwiemy policję.  Dopiero wtedy kobieta zabierała dziecko do środka. Widziałem tę sytuację dwa razy, ale podejrzewam, że kobieta „bawiła się”  w ten sposób z dzieckiem nagminnie.  W zaistniałej sytuacji nie chodzi tylko o ryzyko związane z tym, że kobieta mogłaby puścić malca, ale również  o poprawne wzorce. Gdy maluch zapamięta, że można wychodzić za okno, podrośnie  i sam tego spróbuje. A to może już zakończyć się tragedią… -dodaje przejęty czytelnik. 
Gdy otrzymaliśmy materiał od p. Michała, zgłosiliśmy sprawę na policję.  
Z pewnością zajmiemy się tą  sprawą- zapewniał nas mł. asp. Krzysztof Kolator z Ostrołęckiej policji.  -Opisana sytuacja wskazuje na to, że kobieta  stwarzała zagrożenie życia i zdrowia dziecka- wyjaśnił policjant. 

AKTUALIZACJA (8.09.2017r.)

Do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany wniosek o ukaranie dot. artykułu 106 kodeksu wykroczeń oraz powiadomiono sąd rodzinny. Dwukrotnie przeprowadzona była rozmowa z babcią i matką dziecka, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości-wyjaśnia asp. Tomasz Żerański rzecznik prasowy ostrołęckiej komendy.

Zgodnie z artykułem 106 kw. Kobiecie grozi grzywna lub kara nagany.

Art. 106 KW : dopuszczenie do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych małoletniego lub osoby pod opieką lub nadzorem, który stanowi: "kto mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany".

 
Publikując ten materiał, chcemy żeby był przestrogą dla rodziców i przykładem prawidłowych reakcji w sytuacji zagrożenia. Pozostawiając swoje dziecko pod opieką innej osoby, warto zadbać o dokładne ustalenie zasad opiekowania się dzieckiem.  Natomiast osoby, które są świadkami podobnej sytuacji- prosimy, aby przyjęły taką postawę jak p. Michał-zwróciły uwagę nieodpowiedzialnej osobie i nakłoniły ją do właściwego postępowania lub wezwały policję.
 
 
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Sortowanie
lol | 2017-09-08 21:02 | IP *.*.147.208
wielkie mi rzeczy
Strona 1 z 1
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
004