Data dodania: 11.09.2017  |  wyświetlenia: 241
Operacja Skalpel V - Atomowy Ring
Operacja Skalpel V - Atomowy Ring
Fot. ASG Operacja Skalpel
Operacja Skalpel, opisująca losy fikcyjnej JW PIERON, to rozgrywana od 2015 r. na terenie pow. ostrołęckiego gra ASG organizowana przez Brygadę Bagienniaki.

Nie możemy Wam obiecać, że będzie lekko. Nie możemy Wam obiecać, że będzie łatwo. Możemy Wam obiecać, że będzie dynamiczna akcja, wybuchy oraz niespotykane na grach asg militarne akcenty! 

- piszą organizatorzy zabawy.

Scenariusz 
W postsowieckiej republice Arbustanie, rządzonej autokratycznie przez Viktora Karabujewa, na wskutek jego lekkomyślnej polityki gospodarczej dochodzi do hiperinflacji. Wobec faktycznej zapaści państwa w kolejnych obwodach kraju władzę przejmują przedstawiciele dwóch radykalnych ruchów- qomunistycznej Rady Ocalenia Arbustanu (ROA) oraz ortodoksyjnego odłamu parqslamu- OASIS. Pomiędzy obydwoma ruchami zaczyna się bratobójcza i krwawa walka o przejęcie władzy w całym Arbustanie, w której obie strony nie wahają się przed użyciem żadnych metod i środków. Wobec względnej równowagi sił dowódcy obu ruchów postanawiają sięgnąć po środek ostateczny- zamierzają przejąć Ośrodek Badań Atomowych i wykorzystać znajdujący się tam ładunek nuklearny do zniszczenia przeciwnika. Ośrodek ten, wobec niestabilnej sytuacji politycznej Arbustanu, jest dozorowany przez oddział JW. Pieron.
Pomiędzy oddziałami bojowymi ROA i OASIS rozpoczyna się wyścig; które z nich pierwsze opanują Ośrodek mają szanse unicestwić przeciwnika. Jednocześnie oba ugrupowania dążą do zniszczenia znajdujących się na ich trasie magazynów broni armii rządowej, tak aby nie zostały one przejęte przez wrogą armię.
 
Zaalarmowany przez wywiad satelitarny o zbliżaniu się przeważających sił przeciwnika Oddział JW. Pieron ma jeden cel- utrzymać za wszelką cenę Ośrodek do czasu nalotu bombowców, które mają zniszczyć Ośrodek i pogrzebać nadzieje ROA i OASIS na zdobycie bomby A.
 
Więcej o warunkach uczestnictwa na stronie na FB Operacja Skalpel V-Atomowy Ring.
  
PATRONI:
Areoklub Północnego Mazowsza
HCSC ASG Predators
Prezydent Miasta Ostrołęki
 
Honorowy Patronat:
Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju 
 
Patron medialny:
info-ostroleka.pl

 

Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
003