Data dodania: 27.11.2017  |  wyświetlenia: 399
10-latkę potrąconą przez autobus zabrało pogotowie lotnicze
Fot. wikipedia.pl
Młoda rowerzystka została przetransportowana do szpitala przez lotnicze pogotowie ratownicze w wyniku zdarzenia drogowego do którego doszło w sobotni poranek na terenie jednej z gmin naszego powiatu.

W sobotę około godziny 6:00 rano dyżurny ostrołęckiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na terenie Kadzidła. Osoba informująca o zdarzeniu oświadczyła, że brała w nim udział kilkuletnia rowerzystka i autobus. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z miejscowego posterunku, ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego, którzy na co dzień zajmują się najpoważniejszymi wypadkami drogowymi oraz służby ratunkowe.

 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący autobusem około 40 – letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc ul. Sportową na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 10 – letniej rowerzystce, która poruszała się w kolumnie razem  ze starszym  bratem i matką. W wyniku zdarzenia 10 – latka z obrażeniami ciała została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Ostrołęce, skąd po krótkim czasie zabrało ją lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala na terenie innego województwa.  
 
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności procesowe, (m.in. zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków,  oraz sporządzili dokumentację fotograficzną) mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadzą policjanci z posterunku policji w Kadzidła.  
 
Źródło: KMP w Ostrołęce
 
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
007