Data dodania: 29.11.2017  |  wyświetlenia: 185
Konkurs na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską
Konkurs na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską
Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Ostrołęce zapraszają wszystkich ostrołęczan do udziału w konkursie na "Najpiękniejszą Ostrołęcką Gwiazdę Betlejemską 2018."

Konkurs przeznaczony jest dla rodzin. Jego celem jest między innymi pogłębianie więzi rodzinnych i kształtowanie aktywnej i twórczej postawy rodzin wobec sztuki oraz tradycji związanych z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. Jak czytamy w regulaminie, praca powinna być wykonana wspólnie przez członków rodziny.

Gwiazda ma być co najmniej ośmioramienna, statyczna lub ruchoma, jej wysokość z drzewcem to max 1,5 m, szerokość to 0,9 m. Można ją wykonać dowolną techniką z użyciem różnych materiałów, gwiazda nie może być jednak czarna. W pracy należy wyraźnie uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia. Wybrane elementy mogą również nawiązywać do rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W dniu 6 stycznia 2018 r. uczestnicy Konkursu wraz z wykonanymi gwiazdami wezmą udział w Orszaku Trzech Króli ulicami Ostrołęki. Po dojściu Orszaku do Stajenki udadzą się w wyznaczone miejsce na Hali A. Gołasia gdzie prace zostaną przekazane Organizatorom. Każda praca musi być podpisana w widocznym miejscu nazwiskiem, proszę podać numer kontaktowy.

O wyłonieniu zwycięzców Konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa. Wyniki zostaną laureatom przekazane telefonicznie, a 21 stycznia 2018 roku ukażą się na fanpage'u "Orszak Trzech Króli w Ostrołęce". Nagrody zostaną wręczone na podsumowaniu Orszaku w lutym.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są przez koordynatora konkursu p. Barbarę Dudzińską tel. 510161074 lub drogą elektroniczną orszak.ostroleka@wp.pl.
 

Źródło: UM
 

Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
009