Data dodania: 23.11.2017  |  wyświetlenia: 181
Pierwsze przymrozki. Reagujmy na bezdomnych
Fot. KMP w Ostrołęce
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zwracają się z apelem, aby reagować, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy i nie przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych i samotnych.

Mundurowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki czy ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

 
Kontrole są prowadzone przez policjantów z ostrołęckiego wydziału prewencji, straż miejską oraz przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz  Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udzieli osobie wychłodzonej niezbędnej pomocy lekarskiej.  Jednak skuteczność takich działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.
 
Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany- apeluje policja. -Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie.
Źródło: KMP w Ostrołęce
 
Opinie i komentarze
Sortowanie
Ewa | 2017-11-24 2:18 | IP *.*.207.70
Kanapka z ekipą wola marznac u kogoś przed klatka niż mieć ciepły kat bo w noclegowni dysku nie dają.a ty się mecz człowieku i uważaj żebyś czymś nie dostał wracając do domu pod wieczór.ja się pytam gdzie jest w tedy policja..?
Strona 1 z 1
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
008