Data dodania: 10.11.2017  |  wyświetlenia: 744
Rowerami na razie palcem po mapie po przebudowanym moście
Rowerami na razie palcem po mapie po przebudowanym moście
Fot. W.Jarząbek
Spotkanie Klubu Kolarskiego 24h i stowarzyszenia EKOMENA w Wydziale Promocji dot. infrastruktury rowerowej.

W Wydziale Promocji Miasta, Kultury i Sportu odbyło się  10 listopada spotkanie dot. rozwiązań komunikacyjnych w zakresie infrastruktury rowerowej na przebudowywanym"starym" moście.

O takie spotkanie, w celu uzyskania informacji i możliwość wyrażenia swoich opinii wystąpili w imieniu ostrołęckich rowerzystów prezesi Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski i stowarzyszenia Ekomena - Wojciech Jarząbek. 

Na tym nie koniec dobrych wiadomości.

Miasto, ma w planie zakup wypożyczalni rowerów miejskich na 38 sztuk, 6 stacji, budowę nowych ścieżek i kontrapasow,  zakupy podpór, sieci stojaków, etc- wyjaśnia Maria Rochowicz -dyrektor wydziału promocji Urzędu Miasta Ostrołęki. - Nasz wydział opracował pomysł "Parkuj i jedź" ,który dołączony został do większego projektu zakupu autobusów. Są na jego realizację poważne szanse. - dodaje dyrektor.
W spotkaniu oprócz członków stowarzyszeń wzięli udział przedstawiciele Wydziału Dróg, Inwestycji i gospodarze z Wydziału Promocji. Podczas dzisiejszego spotkania ustalono m.in. to że ścieżka rowerowa na przebudowanym moście przebiegać będzie od strony miasta, co stwarza konieczność dwukrotnego przekraczania drogi krajowej przed i za mostem. Uzyskano wyjaśnienie, że wynikło to prawdopodobnie z tego, że projektant brał pod uwagę zbliżenie rozszerzonej konstrukcji mostu do budynku hotelu nad Narwią. Członkowie stowarzyszeń wnioskować będą, że jeżeli nie da się rady przeprojektować ścieżki na drugą stronę, to by rozważyć przedłużenie ścieżki rowerowej od mostu do ul. Bogusławskiego, aby uniknąć potrzeby przekraczania drogi krajowej ze ścieżki rowerowej biegnącej po stronie 1 LO. 
Postulowano również, by nie zakazywać ruchu rowerzystom na Rondzie Siemowita, i aby w lasku miejskim na przeciwko MC Donalda wybudowac fragment żwirówki poprzez lasek,  który doprowadzi do istniejącej drogi, poniżej nasypu, wzdłuż ulicy Warszawskiej. Zwrócono także uwagę na to, że należało by wzdłuż ulicy Stacha Konwy do czasu planowanej przebudowy ułatwić życie rowerzystom i zadbać o wyrównanie poboczy po obu stronach ulicy. Członkowie obu stowarzyszeń planują wspólne spotkanie w celu sporządzenia  i wystosowania do urzędu miasta stosownych wniosków  w tych kwestiach.  
 
Pozostała część spotkania dotyczyła planu rozbudowy infrastruktury rowerowej w mieście. Ustalono, że najważniejszym zadaniem jest zaplanowana już na przyszły rok przebudowa  dróg "wylotowych" z miasta i ustalono, że po zapoznaniu się członków obu stowarzyszeń z opracowaną dokumentacją odbędą się kolejne spotkania dotyczące ruchu rowerowego na: w pierwszej kolejności w ulicy Ostrowskiej-Słowackiego, następnie Goworowskiej i Alei Wojska Polskiego. Na nich przedstawiciele obu stowarzyszeń przedstawią swoje kolejne uwagi i wnioski. 
 
Informacji I-O udzielił Wojciech Jarząbek
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
004