Data dodania: 13.09.2017  |  wyświetlenia: 417
Zagubiony w lesie ostrołęczanin odnaleziony
Fot. Grupa Ratownicza Nadzieja
Dzisiejszego poranka pomimo pechowej 13 -tki w dacie odnaleziono zagubionego w lesie 79-letniego ostrołęczanina.

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków, grupa ratownicza ,, Nadzieja” (od red. Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja), oraz członkowie rodziny brało udział w poszukiwaniach zaginionego Seniora, który wczoraj wyjechał z domu na rowerze i zgubił się w lesie na terenie naszego powiatu. 

Policjanci prowadzili poszukiwania przez kilkanaście godzin od zakończenia ich służby. Zgłoszenie o zaginięciu dotarło do ostrołęckiej komendy wczoraj około godziny 20:00. Według informacji przekazanych przez członków rodziny Senior wyjechał na rowerze z domu i się zgubił w lasach prawdopodobnie na terenie gm. Olszewo -Borki.
 
Sprawę potraktowano bardzo poważnie, wiek mężczyzny oraz warunki atmosferyczne mogły zagrażać jego życiu. W związku z tym do poszukiwań natychmiast skierowano policjantów ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy, strażaków oraz grupę ratowniczą "Nadzieja" z Łomży, którzy przeczesywali okoliczne lasy i łąki w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Teren poszukiwań został podzielony na sektory. Komunikat wraz ze zdjęciem zaginionego trafił do mediów. Policjanci kontynuowali poszukiwania do czasu odnalezienia mężczyzny pomimo zakończenia w dniu wczorajszym służby.
 
Dziś około godziny 8:00 rano mężczyzna został odnaleziony w rejonie leśnym kilka kilometrów od swojego miejsca zamieszkania w miejscu trudno dostępnym. Był wycieńczony,  przemoknięty oraz wyziębiony. Ostrołęczaninowi natychmiast udzielono pomocy. 79 – latek w oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia ogrzał się i został okryty suchymi ubraniami w policyjnym radiowozie. Ostatecznie został zabrany do szpitala przez załogę karetki pogotowia.
 
KMP w Ostrołęce dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w poszukiwania.
 
informacja:
asp. Tomasz Żerański
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
004