Data dodania: 12.09.2017  |  wyświetlenia: 139
POLICYJNE DZIAŁANIA NA TARGOWISKACH MIEJSKICH
Fot. Policja
Prewencja policji w praktyce, czyli jak ustrzec się przed kieszonkowcem.

Dziś od rana policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przebywają na Targowiskach Miejskich.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno kupujących, jak i sprzedających dzielnicowi oraz policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii  kontynuują działania na Targowiskach Miejscach ukierunkowane, m.in. na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym. 
 
Celem ich działań jest zapobieganie i ostrzeganie o zagrożeniach do jakich najczęściej dochodzi podczas zakupów, przede wszystkim ze strony "kieszonkowców". Mundurowi wskazują mieszkańcom najczęstsze metody jakie są stosowane przez sprawców oraz wskazówki jak nie stać się ich ofiarą.
 
Rozmowy dotyczą także nowych narzędzi, dzięki którym każdy z nas może mieć jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo. Jest to  m.in. aplikacja ,, Moja Komenda”, dzięki której w bardzo łatwy sposób możemy nawiązać kontakt z ,,naszym” dzielnicowym oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi instruują ,,krok po kroku” jak korzystać z tego narzędzia teleinformatycznnego.
 
W trakcie akcji rozdawane są także  ulotki, w których zawarte są informacje na temat wspomnianych zagrożeń.
Akcja prowadzona jest w ramach kampanii ,, Dzielnicowy bliżej nas”. 
 
Poinformował nas:
asp. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka
Opinie i komentarze
Sortowanie
Dodaj komentarz
Akceptuję ragulamin dodawania komentarzy.
Info Ostrołęka - Ostrołęcki Portal Internetowy
Kontakt - tel: 698-857-538, e-mail: redakcja@info-ostroleka.pl | Reklama - tel: 698-857-538, e-mail: reklama@info-ostroleka.pl
Reporter - Alan Baczewski - e-mail: alan.baczewski@info-ostroleka.pl
Redakcja: Portal Informacyjno - Reklamowy Klaudia Baczewska | Portal na licencji firmy MASURIA Krzysztof Szyszkowski - ks@masuria.pl
006